Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zastosowanie piasku suszonego w przemyśle motoryzacyjnym
Piasek jest materiałem, który szeroko wykorzystuje się w budownictwie, zarówno jako składnik betonów, zapraw czy tynków, jak i do ulepszania podłoża. Z uwagi na swe właściwości jest jednak również niezbędny w rozmaitych branżach przemysłu – do produkcji szkła oraz ceramiki, lecz także w metalurgii, filtracji wody oraz chemikaliów. Piasku używa się także przy obróbce strumieniowo-ściernej metalu, koniecznej m.in. w branży motoryzacyjnej.
Czym jest piasek suszony?
Piasek to drobiny skały osadowej, zawierającej przede wszystkim kwarc w postaci krzemionki oraz inne minerały z grupy krzemianów, takie jak np. mika. W złożach często znajdują się także inne substancje oraz zanieczyszczenia, w tym organiczne. Dla pozyskania materiału o wysokiej jakości w przypadku złóż odkrywkowych stosuje się proces płukania, który pozwala na usunięcie wtrąceń, a także suszenie dające możliwość pozbycia się wilgoci, a następnie przesiania piasku suszonego potrzebnego do podzielenia go na odpowiednie frakcje według wielkości tworzących do ziaren.
Jaka jest rola piasku w obróbce strumieniowo-ściernej?
Obróbka strumieniowo-ścierna polega na wykorzystaniu drobin materiału o wysokiej twardości np. piasku kwarcowego. Przy pomocy cieczy lub gazu przepływającego z wysoką prędkością nadaje się im znaczny pęd, który sprawia, że są one w stanie uderzać w powierzchnię ze znaczną siłą, powodując odspojenie różnych zanieczyszczeń lub elementów słabo związanych z podłożem. Proces ten nazywany piaskowaniem prowadzony jest w specjalnych komorach, które są szczelnie zamknięte w celu wyeliminowania pylenia, zagrożenia zranieniem strumieniem ścierniwa oraz dla zagwarantowania sobie możliwości odzyskania części piasku. Obróbkę strumieniowo-ścierną wykorzystuje się zwykle w przypadku oczyszczania metalu i pozbywania się efektów korozji oraz innych zanieczyszczeń. Piaskowaniu poddaje się np. felgi czy części karoserii samochodowej przed malowaniem. Piaski płukane i suszone o najwyższej jakości w postaci workowanej oraz luzem są dostępne w ofercie firmy Anmar. Sprzedaje ona m.in. piasek do prac ziemnych oraz produkcji materiałów budowlanych, a także przeznaczony do zastosowań przemysłowych, w tym obróbki strumieniowo-ściernej. Zapewnia również transport do wskazanego przez odbiorcę miejsca.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana