Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zabezpieczanie zamków w drzwiach samochodów
Nowoczesne samochody wyposażone są w liczne ułatwienia umożliwiające wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Jednak nawet najnowocześniejsze zamki mogą poddać się podczas mroźnej zimy i po prostu zamarznąć. Wewnątrz mechanizmu mogą również powstać procesy korozyjne, które uniemożliwią wygodne korzystanie z drzwi. O czym warto wiedzieć podczas zabezpieczenia zamków w drzwiach samochodów?
Choć zimy w Polsce są coraz cieplejsze, a nowoczesne samochody wyposażone w liczne udogodnienia, które pozwalają na otwieranie drzwi bez użycia kluczyka, odpowiednie zabezpieczenie zamków powinno być dla każdego właściciela pojazdu priorytetem. Dlaczego?
Czasem po prostu trzeba otworzyć drzwi kluczykiem
Trudno znaleźć nawet kilkunastoletni samochód, który nie byłby wyposażony w centralny zamek otwierany za pomocą pilota. Jednak nawet najnowocześniejsze technologie bywają zawodne. Wystarczy, że zapomnimy o zapasowych bateriach – i pilot staje się bezużyteczny. Wówczas konieczne jest otworzenie drzwi samochodu za pomocą kluczyka. Jeśli jednak odpowiednio nie zadbamy o ten niewielki element może okazać się, że otwarcie będzie znacznie utrudnione, a być może nawet niemożliwe. Choć to niewielka szczelina, dodatkowo chroniona zaślepką może się zdarzyć, że do wnętrza przedostanie się brud lub woda, powodująca nieprawidłową pracę mechanizmu. Dlatego, nawet jeśli na co dzień korzystamy z pilota lub innego rozwiązania dobrze jest odpowiednio zabezpieczyć zamki w drzwiach naszego samochodu. Wówczas w sytuacji awaryjnej będą działały bez zarzutów.
Zabezpieczanie zamków w drzwiach samochodu – czego nie robić?
Z pewnością w internecie znajdziemy mnóstwo porad, w jaki sposób zabezpieczać zamki w drzwiach samochodowych. Większość z nich jest nieskuteczna, a nawet szkodliwa. W tej sytuacji, podobnie jak w przypadku wielu innych problemów najlepszą radą jest: lepiej zapobiegać, niż naprawiać. Nawet, jeśli nie używamy zamków i kluczyka do otwierania drzwi tradycyjną metodą raz na jakiś czas sprawdźmy, czy zamek działa prawidłowo. Regularnie korzystajmy również z preparatów antykorozyjnych oraz smarujących, dzięki którym mechanizm nie będzie narażony na rdzę, wnikanie wody oraz pojawianie się zabrudzeń. Koniecznie przeznaczonych do tego celu – preparaty na bazie wody mogą zamarzać i doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu, natomiast lepkie smary przyciągną jeszcze więcej kurzu i zabrudzeń.
Ochrona zamków samochodowych przed korozją i zamarzaniem
Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie preparatu Rust Stop firmy Rust Check Poland. Dzięki niewielkiej pojemności oraz formie aerozolu aplikacja przebiega szybko i łatwo. Wystarczy psiknąć niewielką ilość w zamek, aby zabezpieczyć go przed przedostawaniem się do wnętrza mechanizmu brudu oraz wody. Jednocześnie aerozol wypycha wodę z mikroszczelin ze względu na właściwości penetrujące. Hamuje rozwój korozji, nawet jeśli pojawiły się już jej pierwsze ogniska. Działa jako czynnik smarujący i zachowuje swoją płynną lub półpłynną formę nawet w minusowych temperaturach. Dzięki temu zamek jest nie tylko czysty, ale również chroniony przed rdzą, a także zamarzaniem.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana