Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Uniwersalna przyczepa burtowa - zalety i zastosowanie
Chociaż na wsiach wciąż można spotkać konia zaprzężonego do furmanki, na szczęście jest to widok sporadyczny. We współczesnym gospodarstwie standardem jest traktor, ciągnący przyczepkę. Najczęściej jest to przyczepa burtowa, będąca właściwie synonimem przyczepy rolniczej. Skąd zamiłowanie rolników do konstrukcji tego typu?
Zastosowanie przyczep burtowych
Konstrukcja przyczepy burtowej (skrzyniowej) sprawia, że jest to rozwiązanie uniwersalne. Trzy otwierane burty umożliwiają trójstronną wywrotkę, a dzięki temu wygodny i ekspresowy rozładunek sypkich płodów rolnych. Przyczepy burtowe wykorzystywane są przede wszystkim do transportu ziaren, ale też warzyw (ziemniaków, buraków itd.) i owoców. Sprawdzają się jednak nie tylko podczas zbiorów. Przyczepy burtowe nadają się też do transportu palet i rozmaitych elementów wyposażenia gospodarstwa. Przydają się podczas prac porządkowych, remontowych i budowlanych w gospodarstwie.
Przeczytaj również: Jakie elementy w maszynach rolniczych najczęściej ulegają usterkom?
Zalety przyczep burtowych
Ich podstawową i najważniejszą zaletą jest uniwersalność. Można używać ich do transportu dowolnych towarów, oczywiście w granicach ładowności danego modelu.
Na plus przyczepom burtowym należy policzyć też dużą różnorodność pod względem dostępnych opcji podwozi. Największą popularnością cieszą się przyczepy dwuosiowe – dostępne w szerokim zakresie wielkości, łatwe w podpinaniu i stabilne. Mniejsze, jednoosiowe przyczepy burtowe są bardzo zwrotne i w związku z tym chętnie wybierane do gospodarstw sadowniczych. Chociaż mniej ładowne od dwuosiowych, jednoosiowe przyczepy Fliegl z oferty dealera maszyn KAGRO mogą pochwalić się dopuszczalną masą całkowitą nawet 8 ton. Przyczepy Fliegl mają dodatkową zaletę – wysoką szczelność, która jest absolutnie niezbędna w przypadku transportu towarów sypkich.
Trzyosiowe przyczepy burtowe są wybierane do bardzo dużych gospodarstw rolnych ze względu na większą ładowność. Z kolei tam, gdzie warunki terenowe wymuszają na operatorze ciągnika wiele skomplikowanych manewrów, najlepiej sprawdzają się łatwe w prowadzeniu przyczepy tandemowe.
Zakup burtowej przyczepy rolniczej to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli pojazd ma służyć do transportu wielu różnych towarów. W bardzo dużych i wyspecjalizowanych gospodarstwach rolnych mogą sprawdzić się przyczepy do konkretnych zastosowań, np. do transportu bel.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana