Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Samochód dostawczy z komisu - czy to dobry pomysł?
Samochody dostawcze to pojazdy niezbędne w każdej firmie transportowej, remontowej, kurierskiej czy budowlanej. Dają przedsiębiorcy poczucie niezależności, gdyż to właśnie nimi dowozi się towar do Klienta, jeździ na prezentacje handlowe czy wozi półprodukty do innych firm. Wiele z nas zastanawia się jednak, czy zakupić samochód z komisu, czy od osoby prywatnej. W tym artykule dowiesz się, jakie korzyści przynosi zakup auta dostawczego z komisu.
Dlaczego warto zakupić samochód dostawczy z komisu?
Osoby kupujące samochód od osoby prywatnej zazwyczaj trafiają do prywatnego domku, gdzie sprzedający nie ma pojęcia o mechanice samochodowej, co więcej, rzadko który właściciel zgadza się na sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej. Natomiast kupując samochód dostawczy z dobrego komisu, mamy pełną możliwość sprawdzenia auta na stacji diagnostycznej czy u dowolnego mechanika. Poza prawem do rękojmi dodatkowo otrzymujemy pisemną gwarancję mechaniczną. Dużą zaletą zakupu samochodu w komisie jest możliwość płatności nie tylko gotówką, ale również kartą czy przelewem. Niektóre firmy nawet pomagają w załatwieniu kredytu i leasingu na atrakcyjnych warunkach. Kupując samochód dostawczy z komisu, otrzymujemy także fakturę VAT marża (w przeciwieństwie do zakupu samochodu od właściciela prywatnego), która zwalnia nas z opłaty skarbowej, gdyż to właśnie komis ją opłaca.
Przeczytaj również: Najważniejsze cechy dobrego busa
Są osoby, które uważają, że samochody dostawcze z komisów to zły pomysł, gdyż obawiają się niekończących napraw. Nic bardziej mylnego! Nasz komis samochodów dostawczych to miejsce, w którym zakupisz w pełni sprawne i gotowe do jazdy samochody dostawcze. Każdy z nich przechodzi najpierw gruntowny przegląd. Oferujemy tylko auta dostawcze w bardzo dobrym stanie technicznym, o czym można przekonać się, np. podczas jazdy próbnej, a później w trakcie długoletniego użytkowania – zauważa specjalista z LUX Autokomis z Rudy Śląskiej, która prowadzi zarówno skup, jak i sprzedaż samochodów.
Jedną z głównych zalet komisów samochodowych jest posiadanie bogatej oferty samochodów, nie tylko dostawczych. Jeżeli więc zastanawiamy się nad kilkoma modelami, możemy samodzielnie wyrobić sobie opinię. Kupując samochód dostawczy w komisie, możemy także zostawić swoje dotychczasowe auto w rozliczeniu, co oszczędzi nam zachodu ze jego sprzedażą.
Na co zwrócić uwagę wybierając samochód dostawczy z komisu?
Wybierając samochód dostawczy, należy dokładnie przeanalizować, co najczęściej będziemy nim przewozić, gdyż zarówno ciężar towarów, jak i ich gabaryty, warto dopasować do rodzaju zabudowy auta. W zależności od potrzeb należy dobrać rodzaj i moc silnika, a także wyposażenie dodatkowe. Prawda jest taka, że im lepiej będziemy wiedzieć, czego chcemy, tym łatwiej i szybciej znajdziemy właściwy komis i samochód. Przed wyborem odpowiedniego komisu, warto sprawdzić jego opinie w internecie. Im większa specjalizacja danego komisu, tym jego właściciel powinien lepiej znać się na rzeczy i mieć auta wyższej jakości. Unikajmy komisów, które nie mają własnej strony firmowej, nie posiadają zdjęć samochodów czy mają negatywne opinie w internecie – lub nie mają ich wcale. Ostrożność tutaj jest bardzo ważna!
Przed zakupem auta dostawczego z komisu samochodowego, zajmującego się sprzedażą samochodów dokładnie go obejrzyjmy. W tym celu otwórzmy wszystkie drzwi, okna, schowki, sprawdźmy światła, zajrzyjmy pod wycieraczki i maskę. Nie zapomnijmy o pokrętłach i przyciskach, gdyż może się okazać po fakcie, że nie działają. Zwróćmy uwagę na to, jak pracuje ogrzewanie, klimatyzacja czy radio. Koniecznie przejedźmy się samochodem, gdyż wtedy sprawdzimy, czy działa prawidłowo i nie wydaje niepożądanych dźwięków. Do oglądania samochodu dobrze jest też zabrać drugą osobę – najkorzystniej znajomego mechanika.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana