Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Preparaty i narzędzia do polerowania lakieru
Codziennie mijając samochody, czy to te zaparkowane, czy te znajdujące się na drodze, łatwo dostrzeżemy liczne zarysowania oraz odpryski lakieru. Niektórzy właściciele samochodów do zatuszowania tych niedoskonałości próbują wykorzystać specjalne korektory lub woskują lakier w nadziei, że powstałe zadrapania znikną. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest przeprowadzenie korekty lakieru lub autodetailing. We własnym zakresie można skorzystać też z preparatów i narzędzi do polerowania lakieru.
Narzędzia do polerowania lakieru
Prawidłowe wypolerowanie lakieru może okazać się zadaniem trudnym i czasochłonnym, szczególnie w przypadku osób, które mają małe doświadczenie w tego typu pracach. Kosmetyka samochodowa to dość trudna sztuka, dlatego specjalizuje się w niej niewiele serwisów. Jeśli mamy odpowiednie kontakty, to warto podpytać specjalistów o to, jakich preparatów korzystają oraz z czego korzystają w codziennej pracy.
Przeczytaj również: Co zaliczamy do kosmetyków samochodowych?
Jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w przypadku prac pielęgnacyjnych lakieru samochodowego są futra polerskie. Wytwarza się je z włókien naturalnych (najczęściej wełny). Dodatkowo wyposażone są one w specjalne mocowania na rzepy, dzięki czemu prace polerskie są znacznie bardziej komfortowe. Futra polerskie są wykorzystywane przede wszystkim w przypadku, gdy docelowo chcemy uzyskać lakier o wysokim połysku. Dzięki nim możliwe jest też uniknięcie zacieków lub smug, które są szczególnie częste w przypadku mniej doświadczonych osób. Futra polerskie mogą być czyszczone pod bieżącą wodą.
Bardzo często można spotkać się również z wykorzystaniem gąbek polerskich. Świetnie sprawdzają się w przypadku, gdy wykorzystujemy do prac pasty, mleczka i politury. Jedną z form gąbek polerskich są specjalne krążki, które minimalizują powstawanie ciepła w tracie prac. Produkty te występują w różnych wariantach – białe przeznaczone są do dwukomponentowych lakierów akrylowych, różowe o mniejszej gęstości są uniwersalne, żółte służą do prac wykończeniowych, czarne są najdelikatniejsze.
Na polerowanie i renowację lakieru można się również udać do zakładów, takich jak Elite Studio we Wrocławiu.
Preparaty do polerowania lakieru
Wybór odpowiedniej pasty polerskiej jest trudniejszą sztuką, niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników: polerowanie ręczny czy mechaniczne, zdolności manualne polerującego, rodzaj lakieru, ilość nakładanych warstw itd.
Początkującym polecane są pasty all in one, z czasem jednak warto dobrać odpowiedni produkt do swojej techniki i karoserii.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana