Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC samochodu?
W Polsce istnieją takie ubezpieczenia, które są obowiązkowe. Jednym z nich jest ubezpieczenie OC samochodu – do jego zakupu zobligowani są wszyscy właściciele zarejestrowanych pojazdów mechanicznych. Niestety nie każdy kierowca płaci za ubezpieczenie jednakowo niską kwotę. Sprawdź, co na to wpływa, czyli którzy kierowcy mogą liczyć na niskie składki, a którzy muszą pogodzić się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów z tytułu ubezpieczenia komunikacyjnego OC.
Którzy kierowcy zapłacą za ubezpieczenie OC najmniej, a którzy najwięcej?
Każdy, kto stał się szczęśliwym właścicielem nowego pojazdu mechanicznego, czyli na przykład samochodu, który został zarejestrowany, jest zobligowany do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Takie ubezpieczenie można wykupić na przykład w firmie ubezpieczeniowej ZuJa Ubezpieczenia Joanna Malesa pomagającej w doborze polisy spośród ofert znanych i cenionych towarzystw ubezpieczeniowych.
Przeczytaj również: Ile kosztuje i na czym polega ubezpieczenie samochodu?
Pomimo oczekiwań wszystkich właścicieli pojazdów koszt OC samochodu nie jest równie niski w przypadku każdego kierowcy. Szczególnie młodzi właściciele aut doświadczają dużego zaskoczenia, kiedy pierwszy raz odwiedzają wybranego eksperta od ubezpieczeń. Okazuje się wówczas, że płacona przez nich składka ubezpieczeniowa ma być wyższa o nawet 200% od kwoty, którą muszą płacić inne wybrane osoby. Na wysokość ubezpieczenia OC samochodu mają wpływ takie czynniki jak:
Przeczytaj również: Zastępcze auto jako dobre rozwiązanie na czas naprawy
- wiek kierowcy – większe OC dotyczy zazwyczaj kierowców mających mniej niż 26 lat,
- doświadczenie kierowcy za kierownicą – im większe, tym na korzystniejszą cenę polisy może liczyć kierowca,
- miejsce zamieszkania właściciela pojazdu – najwięcej zapłacą ci, którzy mieszkają w miejscowości lub regionie uznanym przez towarzystwo ubezpieczeniowe za takie, w którym występuje zwiększone ryzyko powstania szkody pojazdu,
- stan cywilny właściciela samochodu – osoby będące w związku małżeńskim oceniane są jako bardziej ostrożne niż te, które są stanu wolnego,
- cechy ubezpieczanego auta – w tym między innymi wiek, model, marka czy pojemność silnika.
Jak wybrać dobre towarzystwo ubezpieczeniowe?
Jeśli poszukujesz dobrego towarzystwa ubezpieczeniowego, znajdź sprawdzoną i polecaną firmę ubezpieczeniową, której przedstawiciele pomogą Ci w znalezieniu korzystnej oferty. Zapoznaj się z opiniami na temat wybranej firmy, które są publikowane w internecie. Poza tym sprawdzaj, czy wybrany przez Ciebie ekspert ubezpieczeniowy oferuje polisy znanych i cenionych towarzystw ubezpieczeniowych.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana