Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Najważniejsze cechy dobrego busa
Samochód dostawczy to narzędzie pracy wielu firm. Trudno wyobrazić sobie firmę transportową, kurierską, a nawet ekipę remontową bez odpowiedniego busa. Ze względu na to, że jest to samochód intensywnie eksploatowany musi być przede wszystkim wygodny oraz pojemny. To podstawowe cechy dobrego busa – choć jest ich znacznie więcej. Na co zwrócić uwagę wybierając auto użytkowe?
Dobry bus dla każdego będzie oznaczał co innego. Jest to zależne między innymi od branży oraz rodzaju prowadzonej działalności. Inne auto przyda się do przewozu osób i narzędzi, inne do transportu palet i ładunków gabarytowych. Dlatego na początku warto zastanowić się, do jakich celów będzie wykorzystywany samochód dostawczy.
Przeczytaj również: Bus jako tani środek transportu idealny na wakacje
Duża ładowność
Auta dostawcze to samochody o masie nieprzekraczającej 3,5 tony. W związku z tym do ich prowadzenie wystarczy prawo jazdy kategorii B, a autem można poruszać się praktycznie po wszystkich drogach. Stosunkowo niewielkie gabaryty powinny być więc zrównoważone przez dużą ładowność, która umożliwi załadowanie i transport wszystkich niezbędnych towarów.
Przeczytaj również: Samochód dostawczy z komisu - czy to dobry pomysł?
Winda ułatwiająca załadunek i rozładunek
Nie jest to warunek konieczny, ale w przypadku ciężkich towarów bardzo przydatny. Niewielki wózek paletowy oraz winda o udźwigu nawet 750 kg zdecydowanie ułatwią załadunek oraz rozładunek znajdujących się na pace palet. Dzięki temu praca przebiega szybciej i nie trzeba tracić czasu. A jak wiadomo – czas to pieniądz.
Przeczytaj również: Jaki limit bagażowy obowiązuje w busach osobowych?
Auto do różnych zadań
Przewóz palet? Bus z plandeką. Przewóz towarów, które wymagają odpowiedniej temperatury transportu? Izoterma i chłodnia. Transport osób? Klasyczny VAN. Auto uniwersalne? Furgon. Na międzynarodowe trasy koniecznie samochód dostawczy z kabiną sypialną. Oczywiście nie jest możliwe, aby jeden bus posiadał te wszystkie cechy. Dlatego w zależności od potrzeb możemy zdecydować się na wynajem krótko- lub długoterminowy, który oferuje firma TripCar. To rozwiązanie korzystniejsze niż zakup. Nie ma konieczności wiązania się umową kredytową, obniżania swojej zdolności lub sporego wydatku. A jednocześnie dobrego busa odpowiedniego do realizacji zadań można mieć zawsze pod ręką.
Bogate wyposażenie
Jak już wspomnieliśmy dla wielu firm bus to narzędzie pracy. Dlatego odpowiednie wyposażenie to podstawa. Klimatyzacja, ogrzewanie postojowe, elektryczne szyby oraz liczne schowki i gniazda do ładowania urządzeń elektronicznych, system alarmowy oraz wysokiej klasy zamki i monitoring GPS. Dobry bus powinien być maksymalnie bezpieczny i komfortowy. Zwłaszcza, jeśli wykorzystywany jest na długich, międzynarodowych trasach.
Niskie koszty eksploatacji i niezawodność
Niezależnie od tego, czy bus potrzebny jest na krótkie dojazdy, czy na długie trasy ważne jest niskie spalanie paliwa oraz niezawodność. Dobry samochód dostawczy nie może być zbyt drogi w utrzymaniu lub awaryjny. Każdy przestój na trasie, w celu zatankowania paliwa lub naprawy usterki to dodatkowe koszty i niepotrzebna strata czasu, a tym samym dezorganizacja pracy firmy.
Komfort jazdy
Ponieważ nierzadko bus dostawczy jest również biurem, a nawet sypialnią powinien być wygodny zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. To nie tylko wspomniane już liczne schowki i klimatyzacja, ale także komfortowe fotele lub kabina sypialna. Możliwość złożenia siedzeń i powiększenia przestrzeni bagażowej lub dodatkowy bagażnik to dodatkowe atuty, które zwiększą komfort jazdy podczas przejazdów osobowych.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana