Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kto może się zajmować naprawą cystern drogowych?
Dzięki obiektom takim jak cysterny drogowe, możliwe jest przewożenie nawet cieczy, gazów czy sypkich ładunków. Jednak aby podczas transportu nie doszło do niebezpiecznych wycieków czy strat danej substancji, zbiorniki muszą pozostawać w dobrym stanie. Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się, kto zajmuje się naprawą cystern drogowych i kiedy jest to konieczne.
Funkcja cystern drogowych
Cysterny drogowe mają postać naczepy, którą mocuje się do przystosowanego pojazdu w celu transportu określonych substancji. Szczelne zbiorniki tego typu sprawdzają się perfekcyjnie do przewozu różnego rodzaju płynów, gazów lub towarów sypkich. Cysterny są przeznaczone również do transportu substancji niebezpiecznych. Można spotkać różne modele pojazdów tego typu, między innymi jedno- i wielokomorowe. Mogą one być także wyposażone w dodatkowy osprzęt oraz funkcje takie jak ogrzewanie lub chłodzenie. Zbiorniki różnią się od siebie również pojemnością. Wykorzystuje się je między innymi w przemyśle spożywczym, a także do przewożenia paliw i innych substancji niebezpiecznych.
W razie uszkodzenia konieczna jest naprawa cysterny, w przeciwnym razie towar może stanowić duże zagrożenie dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Zasady transportu substancji niebezpiecznych są określone przez umowę ADR, w której zawierają się przepisy dotyczące przechowywania, zabezpieczania i znakowania ładunków tego typu. Nieprzestrzeganie ich może skutkować poważnymi konsekwencjami, dlatego konieczne jest zapoznanie się ze wspomnianymi wytycznymi.
Naprawa cystern drogowych – jak znaleźć profesjonalistę?
Cysterny drogowe w ogólnym ujęciu nie podlegają pod Urząd Transportu Drogowego, jednak przeprowadzanie niektórych prac wymaga odpowiednich uprawnień (konkretnie od TDT – Transportowego Dozoru Technicznego). Warto korzystać z usług przedsiębiorstw, które są upoważnione do produkcji i modernizacji zbiorników oraz działają według zasad określonych przez ADR. Przykładem firmy tego typu jest PALMARK. Uszkodzenia cystern mogą się wiązać z poważnymi stratami, ale co ważniejsze czasem zagrażają one ludziom oraz środowisku naturalnemu. Dotyczy to przede wszystkim substancji niebezpiecznych, takich jak paliwa. Szczególnych pozwoleń od Wojskowego Dozoru Technicznego wymagają z kolei cysterny wojskowe. Warto upewnić się, że wybrana firma dysponuje wszystkimi koniecznymi uprawnieniami, a jej pracownicy będą w stanie umiejętnie zająć się naprawą danego zbiornika.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana