Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy warto oddać felgi do renowacji?

Spis treści
Felgi są tą częścią koła, na której opierają się opony. Tak się składa, że podczas jazdy to właśnie na nich spoczywa cały ciężar auta i są one narażone na różne niekorzystne dla nich czynniki. W przypadku pogorszenia się ich stanu można je wymienić lub zregenerować. Ta ostania opcja jest o wiele mniej kosztowna. Kiedy warto pomyśleć o regeneracji felg? Na czym polega ten proces?
Kiedy można planować renowację felg?
Warunki, w jakich są używane koła samochodów, a tym samym felgi, to na ogół brud, wilgoć i wszelkie zanieczyszczenia z drogi w postaci pyłów, piasku i drobinek z asfaltu. Dodatkowym problemem jest też osad z hamulców. Gdy już na felgach osadzą się te wszystkie zanieczyszczenia, można pomyśleć o poprawie ich estetyki. Brudne koła, tak jak brudny samochód, nie wyglądają dobrze.
Przeczytaj również: Jakie są objawy zużytych wahaczy?
Niekiedy źle wyglądające felgi są efektem nie tylko efektem zabrudzenia, ale też niezbyt uważnej jazdy. Czasem kierowcy udaje się wjechać w dziurę w asfalcie albo zbyt blisko podjechać do wysokiego krawężnika. To wszystko może uszkodzić felgę. Decyzja, czy da się ją naprawić, należy do kompetentnych pracowników firm takich, jak B.K.Perfekt, gdzie ktoś fachowo oceni, czy opłaca się naprawiać tę część, czy może pomyśleć o nowej.
Przeczytaj również: Co może oznaczać check engine?
Na czym polega renowacja felg?
Proces renowacji felg składa się z wielu czynności, z których pierwszą jest ich prostowanie, w przypadku, gdy na skutek awaryjnej jazdy uległy one odkształceniom. Felgi stalowe są trudniejsze do prostowania ze względu na twardość materiału. Natomiast aluminiowe są miększe i można je wyprostować przez bicie boczne. Jednak wtedy w takich miejscach materiał pozostaje słabszy.
Przeczytaj również: Jak wycenić renowację felg?
Renowacja felg w dalszym etapie polega na piaskowaniu w ten sposób, żeby pozbyć się ognisk rdzy. Wszelkie drobne uszkodzenia i zarysowania można usunąć przez fachowe polerowanie. Ostatnią czynnością jest pomalowanie gruntem, a później właściwą farbą. Felgi można również polakierować.
Takie czynności naprawcze są długotrwałe i mozolne, jednak o wiele tańsze niż zakup nowych części.
Jak dbać o felgi w aucie?
O felgi warto dbać cały czas. Tego rodzaju troska polega na unikaniu chemicznych związków do mycia. Przeważnie wystarczy łagodny środek myjący i woda. Na rynku istnieją preparaty wyłącznie do pielęgnacji felg. Istotny jest również taki wybór szczotek, żeby nie były zbyt twarde i nie rysowały powierzchni. Przede wszystkim jednak warto unikać dziurawych dróg a w przypadku konieczności przejazdu taką, zachować odpowiednią prędkość.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana