Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wygląda fabryczna regeneracja części samochodowych?
Fabryczna regeneracja części do samochodów pozwala kierowcom na znaczne oszczędności. W trakcie naprawy pojazdu bardzo często pojawia się dylemat dotyczący wymiany części na nowe lub ich regeneracji. W drugim przypadku zachowana jest pełna funkcjonalność elementu, właściciel otrzymuje na niego również gwarancję. Jedyną różnicą jest fakt, że części, które zostały poddane fabrycznej regeneracji, są znacznie tańsze. Jak przebiega cały proces?
Czy warto zainwestować w regenerowane części?
Wielu kierowców podchodzi z pewną obawą do regenerowanych części samochodowych. Wiąże się to przede wszystkim z niewiedzą na temat samych procesów naprawczych, jakim poddawane są elementy. Przez to są one uznawane za gorsze jakościowo. Tymczasem w praktyce okazuje się, że jest to doskonałe rozwiązanie – szczególnie jeżeli wykonana była fabryczna regeneracja.
Przeczytaj również: Jak wygląda profesjonalna naprawa samochodów?
- Fabryczne regenerowanie polega na wymianie każdego elementu, który podczas użytkowania przestał pełnić swoje pierwotne funkcje. W wielu przypadkach, z regenerowanej części zostaje wyłącznie jej obudowa, a poszczególne części zastąpione są nowymi. W ten sposób możliwe jest uzyskanie pisemnej gwarancji na element poddawanymi odnowieniu. Bardzo często dotyczy ona tych samych kwestii, co przy nowym komponencie – tłumaczy specjalista z firmy Lauber Sp. z o. o. – Inter Cars Group.
Jak przebiega proces regeneracji części samochodowych?
Regeneracja części samochodowych polega na ich dokładnym i precyzyjnym odbudowaniu. Wybrany element pojazdu po przejściu przez wszystkie jej etapy odzyskuje pierwotne parametry.
Przeczytaj również: Jak wybrać odpowiednią głowicę rozrusznika?
Proces regeneracji przebiega według następujących kroków:
- demontaż zużytej części oraz podział na poszczególne elementy składowe,
- weryfikacja komponentów, które składają się na regenerowaną część,
- proces naprawy uszkodzonych elementów lub wymiana na nowe,
- odtworzenie brakujących elementów komponentu,
- oczyszczenie wszystkich części,
- montaż wszystkich segmentów w jedną część,
- regulacja,
- sprawdzenie jakości otrzymanej części przy zastosowaniu urządzenia testowego.
Jakie podzespoły można regenerować?
Proces fabrycznej regeneracji może być zastosowany praktycznie do każdej części samochodu. Najczęściej stosuje się go do odnowienia rozrusznika, alternatora, wtryskiwaczy, sterowników silnika, zawieszenia, a nawet lamp samochodowych. Nie jest to niskobudżetowe rozwiązanie. Regenerowane komponenty często są droższe od tanich zamienników, są jednak zdecydowanie lepszej jakości.
Przeczytaj również: Jakie są rodzaje części samochodowych?
Warto też podkreślić, że zazwyczaj są również nawet o połowę tańsze niż nowe części samochodowe sprzedawane przez producentów. Decydując się na tego typu usługę, należy jednak wybrać specjalistę, który zna się na swojej pracy. Można sugerować się w tym przypadku doświadczeniem, dotychczasowymi realizacjami, czy opiniami klientów, którzy mieli już okazję korzystać z jego usług. Tylko prawidłowo przeprowadzona regeneracja komponentów samochodowych zapewnia odpowiednią jakość.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana