Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak transportować rusztowanie na plac budowy?
Wybór odpowiedniego sposobu transportowania rusztowania na plac budowy powinien być uzależniony od wielkości elementów oraz ich skomplikowania. W przypadku małych, prostych konstrukcji do przewozu zwykle wystarczy samochód dostawczy. Jeśli jednak planujesz transport dużej liczby fragmentów, najlepszą opcją jest zamówienie montażu rusztowania wraz z dowozem na miejsce prowadzenia prac budowlanych.
Transport niewielkich rusztowań
Jeśli chcesz przewieźć na plac budowy niewielkie rusztowanie, składające się z małej liczby stosunkowo krótkich elementów, zwykle wystarczy do tego samochód dostawczy. W przypadku, gdy nim nie dysponujesz, możesz skorzystać z usług wypożyczalni. Podczas stosowania takiego rodzaju transportu, warto pamiętać o dwóch kwestiach.
Po pierwsze przewóz nietypowego ładunku nie zwalnia Cię z przestrzegania przepisów kodeksu drogowego. Przy przewozie rusztowań często zdarza się, że rury wystają poza obrys pojazdu. W takim przypadku elementy znajdujące się poza ciężarówką muszą zostać zabezpieczone w odpowiedni sposób, by nie narazić innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo – wyjaśnia pracownik firmy Ledwon. O tym, jak zrobić to w sposób właściwy, przeczytasz we wspomnianym kodeksie.
Kolejną ważną czynnością jest ułożenie elementów w taki sposób, by nie uszkodziły się podczas transportu. Wiele osób o tym zapomina, ponieważ wychodzą z założenia, że stalowe części są na tyle wytrzymałe, że nie grozi im żaden uszczerbek. Nie jest to jednak prawda. Elementy, przesuwając się w czasie jazdy i uderzając o siebie i burty pojazdu, są narażone na mikrouszkodzenia, które mogą osłabić ich konstrukcję.
Najbezpieczniejszą metodą przewozu rusztowań jest ułożenie ich fragmentów na paletach lub w paczkach. Praktykuje się także przewożenie metalowych podestów jeden na drugim, a rury pakuje się w wiązki. Tak przygotowany ładunek jest w pełni chroniony podczas jazdy.
Montaż rusztowania z transportem
Samodzielny przewóz rusztowania bywa kłopotliwy, dlatego wielu inwestorów zamawia montaż konstrukcji wraz z transportem. Firmy świadczące takie usługi dysponują odpowiednio przystosowanymi pojazdami. Możesz mieć więc pewność, że transport rusztowania na plac budowy przebiegnie w sposób profesjonalny, a każdy element będzie właściwie zapakowany i chroniony przed uszkodzeniem. Korzystając z usług fachowców, zyskujesz również gwarancję, że fragmenty konstrukcji zostaną szybko i sprawnie rozpakowane. To duża oszczędność czasu i wysiłku, a także ograniczenie kosztów, jeśli nie dysponujesz pojazdem przystosowanym do przewozu dużych ładunków.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana