Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak dbać o samochód po gwarancji?
Producenci pojazdów zapewniają ich bezawaryjność podczas okresu gwarancji. W tym czasie większość usterek usuwana jest bezpłatnie w autoryzowanych warsztatach. Po zakończeniu gwarancji warto dbać o regularny serwis samochodu. Kontrola stanu pojazdu, wymiana oleju czy zużytych części to czynności, które pomogą utrzymać auto w dobrym stanie i zachować jego wysoką wartość. Podpowiadamy, jak dbać o samochód po upływie okresu gwarancji.
Regularne wizyty u mechanika
Każdy właściciel pojazdu powinien regularnie odwiedzać serwis samochodowy, nawet jeżeli auto jest bezawaryjne. Do warsztatu samochodowego warto zaprowadzić pojazd przynajmniej raz w roku, nie tylko w celu przeprowadzenia obowiązkowego badania technicznego, ale i profilaktyki usterek. Wielu kierowców decyduje się na drobiazgową kontrolę samochodu przed dłuższą podróżą. Dokładny przegląd pozwoli wykryć nawet pozornie niezauważalne usterki, które jeśli nie zostaną usunięte, mogą stanowić źródło poważniejszych uszkodzeń. Z wizytą u mechanika nie należy zwlekać, kiedy pojawią się pierwsze symptomy awarii. Serwis pogwarancyjny powinien obejmować kompleksową diagnostykę oraz naprawę samochodu, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Przeczytaj również: Jak wygląda fabryczna regeneracja części samochodowych?
Wymiana części i płynów eksploatacyjnych
Wszystkie elementy samochodu w wyniku długotrwałej eksploatacji ulegają zużyciu. Wiele z nich można wymienić, co pozwoli na utrzymanie pojazdu w dobrym stanie technicznym i bezpieczną jazdę przez długi czas. Warto zadbać o regularną kontrolę układu hamulcowego, kierowniczego czy chłodzenia. Nie należy też zapominać o wymianie oleju i uzupełnieniu płynów eksploatacyjnych. Czynności serwisowe warto wykonywać częściej, niż zaleca to producent, przykładowo wymiana oleju powinna nastąpić co rok lub po przejechaniu maksymalnie 15 tys. kilometrów. Pamiętać trzeba też o ładowaniu akumulatora, szczególnie w okresie zimowym, oraz o kontroli stanu opon i ich terminowej wymianie.
Przeczytaj również: Jak wygląda profesjonalna naprawa samochodów?
Gdzie wykonywać serwis pogwarancyjny?
Pogwarancyjne naprawy samochodów powinny być przeprowadzane w sprawdzonych warsztatach. Najlepszym wyborem będzie tu serwis specjalizujący się w obsłudze pojazdów określonych marek. Właściciele Citroenów, Peugeotów czy Renault z Trójmiasta i okolic mogą skorzystać z usług warsztatu samochodowego Tand z Gdyni, specjalizującego się w naprawach francuskich samochodów. W każdym większym mieście można też znaleźć warsztat, którego główną gałęzią działalności będzie serwis pojazdów niemieckich czy japońskich. Specjaliści zdiagnozują wszelkie usterki i ocenią stopień zużycia poszczególnych części pojazdu. Doradzą również w kwestii prawidłowej eksploatacji, a także terminu wymiany poszczególnych elementów.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana