Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Instalacje gazowe IV generacji. Elementy składowe
Montaż instalacji LPG to dobre rozwiązanie dla tych kierowców, którym zależy na ekonomicznej i ekologicznej jeździe. Poprawne działanie każdej instalacji, a w tym i gazowej, zależy od doboru poszczególnych komponentów oraz ich jakości. O tym, jakie elementy powinny wchodzić w skład instalacji LPG IV generacji, przeczytasz w naszym artykule.
Dlaczego warto zdecydować się na montaż instalacji LPG?
Zanim przejdziemy do opisu elementów składowych instalacji gazowej, nieco uwagi poświęcimy zaletom tego rozwiązania. Wciąż jeszcze możemy usłyszeć lub przeczytać różne opinie na temat instalacji LPG. Nie wszystkie z nich są zgodne z prawdą. Niestety do powstania wielu mitów przyczyniły się złej jakości komponenty instalacji, nieprawidłowa eksploatacja pojazdu oraz niewłaściwie przeprowadzany serwis.
Przeczytaj również: Czy pandemia koronawirusa wpływa na ceny LPG?
A prawda jest taka, że nowoczesne instalacje IV generacji są w pełni bezpieczne i pozwalają na komfortową eksploatację auta. Wystarczy postawić na odpowiednią markę i model oraz wybrać fachowy warsztat, w którym instalacja gazowa zostanie zamontowana. Z pewnością dobrym wyborem będzie instalacja od Zenit Autogas Systems. Systemy te dostępne są na rynku samochodowych instalacji LPG już od ponad 20 lat i wyróżniają się wysoką jakością oraz niezawodnością. Są w całości produkowane w Polsce, ale znane i cenione także poza jej granicami. Przetestowane przez wielu specjalistów zapewniają bezproblemowe i długotrwałe użytkowanie.
Przeczytaj również: Kiedy i dlaczego warto zainwestować w LPG w samochodzie?
Instalacja systemu tego typu gwarantuje duże oszczędności oraz – co równie ważne dzisiejszych czasach – jej wybór stanowi rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu. O tym, że cena gazu jest ponad dwa razy niższa od innych paliw, wiedzą wszyscy. Jednak nie każdy ma świadomość, że LPG jest znacznie mniej szkodliwe dla środowiska. Gaz nie zawiera w sobie siarki, produkuje niewielką ilość sadzy podczas spalania oraz bardzo dobrze miesza się z powietrzem. A stosowanie odpowiedniej mieszanki gazowej zapewnia równą, cichą i dynamiczną pracę silnika, co w efekcie wpływa zarówno na ekonomię, jak i ekologię jazdy. Poziom spalania paliwa utrzymuje się bowiem na właściwym poziomie, a emisja szkodliwych spalin jest ograniczona.
Przeczytaj również: LPG w nowym samochodzie. Kiedy to się opłaca?
Elementy tworzące instalację gazową IV generacji
O tym, że odpowiedni dobór komponentów instalacji LPG ma zasadniczy wpływ na ekonomię i ekologię, a przez to na optymalną eksploatację samochodu, już wiemy. A jak jest zbudowana? W skład instalacji gazowej IV generacji wchodzi sterownik, dostępny odpowiednio do silników 4,6 lub 8 cylindrowych. Dalej – wtryskiwacze gazowe na listwie lub na przewodzie i reduktor gazowy, które obsługują moc większą niż ta oryginalna zasilanego samochodu. Do kolejnych elementów zaliczamy MAPsensor, filtr fazy lotnej i zbiornik gazu, zlokalizowany w zależności od budowy auta we wnęce przeznaczonej na koła zapasowe lub w bagażniku. Wreszcie w instalacji nie może zabraknąć wielozaworu, wlewu gazu, montowanego zazwyczaj w klapce wlewu paliwa albo w zderzaku oraz przełącznika LPG.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana