Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Dlaczego auto nie chce odpalić?
Jesteś w podróży lub właśnie chcesz ruszyć z miejsca podczas wizyty w centrum handlowym i okazuje się, że auto nie reaguje. Mimo kilkukrotnych prób nie udaje się uruchomić pojazdu. Efekt? Przede wszystkim frustracja i złość, ale także nerwowa ciekawość. Co mogło spowodować usterkę i czy jest to coś poważnego? Co się stało i jak zaradzić takiej awarii? Poznaj możliwe przyczyny.
Wadliwa pompa paliwowa lub elementy układu zasilania
Jeśli już upewnisz się, że bak paliwa jest wystarczająco napełniony, zastanów się, czy usterce nie jest winna pompa paliwowa.
Wykonaj prostą próbę: ustaw kluczyk w pozycję zapłonu i sprawdź, czy pompa na pewno pracuje. Jeśli nie słyszysz charakterystycznego cichego dźwięku, masz już odpowiedź. Po prostu: nie następuje zasysanie paliwa ze zbiornika. W związku z tym niemożliwe jest uruchomienie samochodu.
Przeczytaj również: W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy drogowej?
Wyczerpany akumulator
Kolejnym powodem, dla którego pojazd może nie odpalać, jest rozładowany akumulator. Kierowcom zdarza się czasem zapomnieć wyłączyć światła. Jeśli działają przez wiele godzin, to pobierają z akumulatora energię potrzebną do rozruchu silnika.
Przeczytaj również: Wybór samochodu z USA - nowy czy używany?
Może o tym świadczyć fakt, że rozrusznik w ogóle się nie kręci. Jeśli natomiast wykluczysz taką ewentualność, musisz skorzystać z pomocy serwisu samochodowego.
Przeczytaj również: Jakie elementy w maszynach rolniczych najczęściej ulegają usterkom?
Spadkowi energii baterii sprzyja nie tylko bycie zapominalskim. Odpowiadają za to również niskie temperatury, które wpływają na to, że akumulator zimą ma mniejszą pojemność. Warto więc regularnie kontrolować – zwłaszcza zimą – czy nie potrzebne jest doładowanie.
Uszkodzony (przepalony) bezpiecznik
Jedną z przyczyn tego, że auto nie reaguje, jest przepalony bezpiecznik. To, innymi słowy, przerwanie pałąka, łączącego metalowe nóżki.
Warto zajrzeć do instrukcji danego pojazdu i sprawdzić, czy faktycznie jest to prawdopodobne.
Co robić, gdy auto nie chce ruszyć z miejsca?
Wiele usterek da się naprawić samodzielnie. Pomocna będzie obserwacja, proste testy i zareagowanie na to, co się wydarzy. Niestety nie wszystkim awariom da się w ten sposób zaradzić. Czasem potrzebne jest wsparcie fachowców.
Przykładem polecanego usługodawcy serwisującego jest Mechanik Samochodowy Przemysław Wróbel z Poznania. W warsztacie świadczy się naprawy aut wszystkich popularnych marek – niezależnie od modelu, rocznika czy stanu pojazdu.
Zatrudnieni tam mechanicy zajmują się zarówno korektami drobnych usterek, jak i kompleksową naprawą i wymianą części.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana