Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czyszczenie skóry samochodowej. Opis krok po kroku

Spis treści
- Krok I. Przygotowanie skóry do czyszczenia
- Krok II. Czyszczenie skórzanej tapicerki
- Krok III. Konserwacja skóry samochodowej
Skórzane tapicerki samochodowe są piękne, ale bez prawidłowej pielęgnacji szybko przestają być ozdobą auta. Naturalny materiał pozostawiony sam sobie starzeje się, wyciera i odbarwia. Dlatego ważne jest, by na bieżąco usuwać z siedzeń grubsze zanieczyszczenia, a raz na jakiś czas gruntownie wyczyścić i zabezpieczyć skórzane tapicerki. Jak krok po kroku przeprowadzić taki zabieg?
Krok I. Przygotowanie skóry do czyszczenia
Zanim zabierzesz się do czyszczenia skórzanych foteli, wprowadź auto do garażu. Dlaczego? Po pierwsze – skóra podczas pielęgnacji nie powinna być wystawiona na intensywne promieniowanie słoneczne ani rozgrzana. Po drugie – w garażu masz pewnie dostęp do zasilania, a zanim sięgniesz po jakiekolwiek kosmetyki, musisz dokładnie odkurzyć wnętrze samochodu. Do odkurzania kanapy i foteli użyj końcówki z miękką szczotką – skórę dość łatwo jest porysować, zwłaszcza jeśli od dawna nie była konserwowana i straciła na elastyczności.
Przeczytaj również: Dlaczego nie można zaniedbywać czyszczenia klimatyzacji samochodowej?
Krok II. Czyszczenie skórzanej tapicerki
Jesteś pewien, że w szczelinach obić nie zostało ani jedno ziarenko piasku? Czas na główny punktu programu. Pod warunkiem, że zdążyłeś zaopatrzyć się w odpowiedni preparat. Do czyszczenia skóry samochodowej należy używać przeznaczonych do tego kosmetyków, absolutnie nie wolno stosować wody ani uniwersalnych środków czyszczących. Na rynku dostępnych jest wiele skutecznych i bezpiecznych preparatów do skóry, np. Shiny Garage Leather Cleaner czy CLEANTECH Leather Cleaner. Największym uznaniem klientów cieszą się kosmetyki do skóry COLOURLOCK.
Przeczytaj również: Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej
W zestawie do czyszczenia skóry COLOURLOCK oprócz szamponu do tapicerki (i środka do konserwacji, o którym powiemy więcej w dalszej części artykułu) znajdziesz szczoteczkę z miękkim włosiem i ściereczkę. Czyszczenie jest proste, choć czasochłonne – tapicerkę należy czyścić fragment po fragmencie. Jak? Wyciśnij odrobinę środka na szczotkę i pocieraj skórę. Pozostałości pianki zbierz za pomocą ściereczki. W razie zabrudzenia włosia przepłucz szczotkę w wodzie, a przed kolejnym użyciem dokładnie ją osusz.
Przeczytaj również: Jak uprać tapicerkę samochodową?
Krok III. Konserwacja skóry samochodowej
Po wyczyszczeniu skóry odczekaj ok. 2-3 godzin – w tym czasie tapicerka powinna wyschnąć. Teraz użyj środka do konserwacji skóry; dzięki niemu materiał będzie bardziej elastyczny, odporniejszy na wilgoć, pęknięcia i zadrapania. Jeśli używasz preparatu Leder Versiegelung z zestawu do skór COLOURLOCK, nanieś kilka kropli na ściereczkę z mikrofibry i wetrzyj w skórę. Preparat konserwacyjny nakładaj tak, jak czyściłeś skórę, czyli kawałek po kawałku.
Kosmetyki do pielęgnacji skór znajdziesz w dobrych sklepach z chemią samochodową. W ofercie sklepu DETAILING WARRIORS oprócz pojedynczych kosmetyków i małych zestawów do użytku prywatnego dostępne są pakiety w cenach hurtowych dla profesjonalistów – myjni samochodowych, zakładów detailingowych oraz innych firm wykonujących zawodowo usługi czyszczące.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana