Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym jest autodetaling i kiedy warto z niego skorzystać?
Coraz więcej kierowców przywiązuje szczególną wagę do wyglądu i kondycji swoich samochodów. Dotyczy to właścicieli zarówno nowych aut prosto z salonu, jak i starszych modeli. Chcąc kompleksowo zadbać o pojazd, obecnie korzystamy nie tylko ze standardowych usług myjni samochodowych, ale decydujemy się też na bardziej świadomą, precyzyjną i dostosowaną do indywidualnej specyfiki auta pielęgnację, czyli na auto detailing. Na czym to polega i jakie daje efekty?
Auto detailing. Jak to się odbywa?
Usługa auto detailingu oferowana jest zazwyczaj przez myjnie samochodowe, jednak nie oznacza to, że proces ten jest tożsamy z myciem auta. Faktycznie usunięcie zabrudzeń, również tych wyjątkowo uporczywych, jest jednym z elementów tego procesu, przy czym dotyczy to nie tylko nadwozia, ale także podwozia i wnętrza samochodu. Auto detailing różni się od standardowych usług myjni zarówno pod względem zakresu, jak i dokładności. Jest to nie tylko mycie, ale też konserwacja, impregnacja oraz renowacja samochodu z uwzględnieniem – jak sama nazwa wskazuje – wszelkich detali i poszczególnych podzespołów auta. Jakie dokładnie działania obejmuje proces car detailingu?
Przeczytaj również: W jaki sposób dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji lakieru samochodowego?
- Mycie auta – jak wspomniano na wstępie, usunięcie zabrudzeń to istotny etap auto detailingu, stanowiący wstęp do dalszych prac pielęgnacyjnych. Warto przy tym zaznaczyć, że czyszczenie obejmuje nie tylko nadwozie, ale też inne miejsca trudno dostępne i często pomijane w przypadku standardowego mycia, takie jak nadkola, felgi czy lampy.
- Czyszczenie wnętrza samochodu – w tym odkurzanie i mycie podłogi, foteli, i bagażnika, pranie tapicerki oraz mycie elementów wykonanych z tworzywa i skóry, które poddaje się impregnacji.
- Pielęgnacja i renowacja lakieru – dokładne czyszczenie karoserii obejmuje zastosowanie glinki oraz dokonanie inspekcji w celu wykrycia mikrouszkodzeń powłoki lakierniczej, którą w razie potrzeby poddaje się korekcie przy pomocy specjalistycznych past. Wyczyszczony i wypolerowany lakier zabezpiecza się woskiem lub powłokami ceramicznymi.
W jakim celu przeprowadza się auto detailing?
Biorąc pod uwagę tak szeroko zakrojone działania składające się na auto detailing, trzeba liczyć się z tym, że cały proces może potrwać stosunkowo długo, bo nawet 4 dni. Jest to jednak skuteczny sposób na to, by przywrócić dawny blask starszemu samochodowi. Dokładne wyczyszczenie i usunięcie defektów z karoserii sprawi, że auto będzie wyglądało jak z salonu. To gratka zarówno dla fanów motoryzacji, jak i dla wszystkich tych, którzy chcieliby podnieść wartość pojazdu, np. przed sprzedażą. Jak się jednak okazuje, z usługi car detailingu korzystają również właściciele nowych aut. Dlaczego?
Przeczytaj również: Jak chronić auto przed kamieniami i piaskiem?
Choć mogłoby się wydawać, że nowe auto jest pozbawione wad, to nawet na karoserii modelu prosto z salonu mogą pojawić się uszkodzenia. - Tłumaczy przedstawiciel centrum auto detailingu Myjnia Estyma w Lublinie. - Do zarysowań dochodzi bowiem np. przy transporcie aut. Car detailing pozwala usunąć te mikro rysy i zabezpieczyć lakier, zwiększając jego odporność na zanieczyszczenia i uszkodzenia.
Przeczytaj również: Czy mycie auta na myjni bezdotykowej jest bezpieczne?
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana