Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym charakteryzują się zbiorniki na AdBlue?
AdBlue to wodny roztwór mocznika o stężeniu 32,5%, wykorzystywany w pojazdach wyposażonych w silnik Diesla. Służy on oczyszczaniu spalin, a co za tym idzie – zmniejszeniu zanieczyszczenia środowiska. Zbiorniki na AdBlue, podobnie jak na każdą inną substancję chemiczną, powinny charakteryzować się określonymi parametrami i właściwościami. W artykule opisujemy najważniejsze z nich.
Najważniejsze cechy zbiorników do AdBlue
Hurtowy zakup AdBlue nie tylko zapewnia wygodę i oszczędność, niwelując konieczność ciągłego jeżdżenia na stacje benzynowe, lecz także pozwala na uniezależnienie się od wahających się cen na rynku. Choć roztwór ten nie jest substancją szkodliwą dla środowiska naturalnego czy zdrowia ludzkiego, wykazuje on silne właściwości korozyjne, dlatego powinien być przechowywany w specjalnie przeznaczonych do tego zbiornikach. Zbiorniki do AdBlue najczęściej wykonane są z polietylenu, czyli tworzywa sztucznego, które wykazują się bardzo dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, m.in. promieniowania UV. Ponadto ich niewielka masa ułatwia transport, a duża dostępność umożliwia wybór pojemności zbiornika dostosowanego do bezpośrednich oczekiwań i wymagań użytkownika. Wśród najpopularniejszych modeli można znaleźć zbiorniki dwupłaszczowe, których konstrukcja opiera się na dwóch warstwach polietylenu oraz szczelnie zamykanej obudowie. Między nimi znajduje się szczelina, do której, w razie ewentualnego wycieku, przedostaje się substancja. Gwarantuje to maksymalną ochronę przed niekontrolowanym rozlaniem cieczy. Bardzo dobre parametry wytrzymałościowe zbiorników sprawiają, że AdBlue może być przechowywany w nich przez długi czas – bez utraty swoich właściwości – a obojętność chemiczna nie wykazuje negatywnego wpływu na jakość cieczy.
Jak prawidłowo przechowywać i dystrybuować AdBlue?
Ze względu na skuteczność ochrony substancji przed warunkami atmosferycznymi, dwupłaszczowe zbiorniki na AdBlue mogą być przechowywane praktycznie wszędzie. Warto jednak pamiętać, że substancja tego typu powinna być dystrybuowana w odpowiedni sposób. Jak mówi specjalista z firmy MiM Zbiorniki, producenta dystrybutorów zbiorników na paliwa i substancje chemiczne:
Dystrybutory do AdBlue to nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia, które – podobnie jak zbiorniki – zapewniają maksymalną ochronę przed wyciekiem. Ponadto wyposażone są m.in. w panel sterujący, wydajny zespół dystrybutora z wyświetlaczem LCD, automatyczny nalewak czy czujnik przecieku i automatyczny system ogrzewania i wentylacji.
Zarówno inwestycja w zbiorniki, jak i w dystrybutory do AdBlue, zapewnia możliwość bezpiecznego składowania oraz wygodnego eksploatowania substancji. Niezależnie od tego, czy korzysta z niej niewielkie gospodarstwo rolnicze, czy też ogromne przedsiębiorstwo.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana