Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy można wziąć auto w leasing bez zaświadczeń?
Leasing samochodowy cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób prowadzących działalność gospodarczą. Na podstawie umowy leasingobiorca może korzystać z pojazdu po uiszczeniu ustalonej wcześniej opłaty ratalnej. Dzięki wprowadzeniu tak zwanej procedury uproszczonej przez firmy leasingowe możliwe stało się uniknięcie konieczności przedstawiania dokumentów finansowych. Aby jednak było to możliwe, niezbędne jest spełnienie kilku warunków. Kiedy można skorzystać z uproszczonej procedury leasingowej?
Podstawowe formy leasingu – krótka charakterystyka
Leasing to forma stosunków cywilnoprawnych zachodzących pomiędzy finansującym, a leasingobiorcą polegająca na dzierżawie samochodu na określony czas. W przypadku leasingu samochodowego najczęściej wyróżniane są dwa podstawowe rodzaje. Zgodnie z powszechnie przyjętymi normami leasing dzieli się na operacyjny oraz finansowy. Pierwsza forma umożliwia wliczenie w koszty uzyskania przychodu niemal wszystkich wydatków związanych z przedmiotem leasingu. Co to oznacza w praktyce? Na całkowitą sumę składa się między innymi cena zakupu wyposażenia pojazdu, wydatki na paliwo, a także koszt obowiązkowych przeglądów technicznych. Warto jednak podkreślić, że w leasingu operacyjnym samochód jest traktowany jako środek trwały zaliczany do ewidencji leasingodawcy, nie zaś leasingobiorcy.
Nieco inaczej przedstawia się sprawa leasingu finansowego. W tym przypadku przedmiot umowy jest zaliczany do składników majątkowych leasingobiorcy. To on może więc dokonać odpisów amortyzacyjnych. Jednak do kosztów uzyskania przychodów wlicza się jedynie część odsetkowa raty leasingowej. Przed wyborem formy leasingu warto więc skontaktować się z profesjonalnymi firmami leasingowymi, takimi jak Easy Credit. Specjaliści pomogą w wyborze najkorzystniejszego rozwiązania dopasowanego do konkretnych potrzeb klienta.
Uproszczona procedura leasingowa – najważniejsze zasady
Niezależnie od wybranej formy leasingu warto zorientować się, czy możliwe będzie zawarcie umowy bez przedstawiania dokumentów finansowych przedsiębiorstwa. Wybór uproszczonej procedury zwalnia klienta z obowiązku dostarczenia zaświadczeń dotyczących dochodów. Oprócz tego przedsiębiorca nie musi udowadniać braku zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Możliwość skorzystania z uproszczonej procedury jest uzależniona przede wszystkim od ceny i rodzaju pojazdu.
W przypadku pojazdów używanych kwotą graniczną pozwalającą na uzyskanie leasingu bez zaświadczeń jest 150 000 zł netto. Z kolei leasing nowych samochodów jest możliwy, kiedy wartość nie przekracza 200 000 zł. W przypadku wyższych kwot leasingobiorca jest zobowiązany do dostarczenia zaświadczeń PIT lub CIT za rok poprzedzający zawarcie umowy. Musi przedstawić także KPiR, a w niektórych przypadkach również potwierdzenie braku zaległości w ZUS i US.
Korzyści płynące z leasingu bez zaświadczeń
Możliwość skorzystania z leasingu bez zaświadczeń ma wiele zalet. Przede wszystkim, uproszczona procedura jest zdecydowanie mniej czasochłonna, ponieważ pozwala uniknąć zbędnych formalności. Ponadto rejestracja oraz wydanie samochodu do dyspozycji klienta przebiega sprawnie i bezproblemowo. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór pojazdów, zależny wyłącznie od indywidualnych preferencji i potrzeb klienta.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana