Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Bezpieczna i wygodna podróż z bagażnikiem dachowym. Praktyczne informacje i porady
Boxy lub rowerowe bagażniki dachowe znacznie zwiększają przestrzeń w samochodzie i umożliwiają spakowanie nawet nietypowych bagaży, takich jak rowery lub narty. Warto jednak wiedzieć, że samochód podczas jazdy z zamontowanym bagażnikiem dachowym zachowuje się inaczej. Dlatego przedstawiamy praktyczne informacje i porady, dzięki którym podróż będzie bezpieczna i wygoda, niezależnie od tego, co będziemy przewozić na dachu auta.
Prawidłowy montaż bagażnika na dachu samochodu
Podstawą bezpieczeństwa w podróży, nie tylko dla ciebie, ale również dla innych uczestników ruchu, jest właściwy montaż bagażnika dachowego. Jeśli zdecydujesz się na jego wypożyczenie, powierz to zadanie fachowcom – usługę wypożyczenia boxów Inter Pack wraz z montażem oferuje m.in. Wypożyczalnia bagażników/boxów dachowych z Lesznowoli koło Warszawy.
Przeczytaj również: Co można przechowywać w bagażniku dachowym?
A kiedy bagażnik zakupisz na własność, dokładnie przeczytaj instrukcję. Znajdziesz tam m.in. informacje dotyczące maksymalnego obciążenia bagażnika, a także dopuszczalnej prędkości. Z większością bagażników dachowych nie można jechać szybciej niż 130 km/h, choć jest to zależne również od warunków na drodze, a także obowiązujących przepisów.
Bezpieczne pakowanie
Niezależnie od tego, czy na dachu samochodu masz bagażnik rowerowy, czy box dachowy, ważne jest jego odpowiednie zapakowanie. Rowery mocujesz za koło, ramę lub widelec, w zależności od rodzaju bagażnika. Box dachowy najlepiej wypełnić w całości – dzięki temu znajdujące się wewnątrz przedmioty nie będą przesuwały się w trakcie podróży. W przypadku częściowego wypełnienia bagażnika dobrze jest zabezpieczyć ładunek pasami lub siatką mocującą.
Oczywiście pamiętaj o maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu, zarówno bagażnika, jak i samochodu. Bagażniki mają ładowność do 75 kg, a samochody osobowe mogą przewozić na dachu ładunki o wadze do 70 kg. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji, zarówno tej od bagażnika, jak i samego auta.
Bezpieczna i komfortowa jazda z bagażnikiem dachowym
Bagażnik dachowy prawidłowo zamontowany i zapakowany? Czas ruszać w drogę. Wspomnieliśmy już o maksymalnej dopuszczalnej prędkości. Jeśli jednak jest to twoja pierwsza jazda z bagażnikiem na dachu – zdejmij nogę z gazu. Auto z bagażnikiem dachowym jest znacznie cięższe i wyższe, a więc inaczej zachowuje się na drodze. Mocniej odczuwalny jest boczny wiatr, a droga hamowania się wydłuża, dlatego na początku podróży dobrze jest wyczuć auto, zmniejszając prędkość. Jednocześnie wolniejsza jazda to mniejszy hałas, ponieważ bagażnik na dachu zawsze wiąże się z większym szumem.
Pamiętaj także o postojach. Nie tylko dla odpoczynku, ale również weryfikacji, czy wszystko z bagażnikiem jest w porządku. I to wszystko! Dzięki zastosowaniu się do tych kilku wskazówek twoja podróż z bagażnikiem dachowym na pewno będzie wygodna oraz przede wszystkim bezpieczna.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana