Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
5 korzyści z posiadania assistance samochodu
Choć jedynie ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe, nie znaczy to, że pozostałe rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych są zbędne. Assistance zapewni nam wsparcie w sytuacji, kiedy na drodze spotkają nas nieprzewidziane okoliczności – o każdej porze, także poza granicami kraju. Sprawdź 5 korzyści z posiadania dobrowolnego ubezpieczenia assistance samochodu.
1. Szeroki zakres pomocy
W ramach ubezpieczenia assistance możemy liczyć na szeroki zakres pomocy. Nie tylko technicznej, kiedy nasz samochód ulegnie awarii. To również pomoc informacyjna, medyczna, a nawet prawna. Nieoceniona, jeśli wybieramy się na wakacje za granicą. W sytuacji wypadku i konieczności szukania pomocy medycznej możemy mieć problem z porozumieniem się w obcym języku. W tym przypadku w ramach assistance możemy skorzystać z pomocy tłumacza. A w sytuacji spornej i niejasnej również z pomocy prawnej – nie musimy bowiem doskonale znać prawa obowiązującego w każdym kraju, do którego wybieramy się na wakacje.
Dzięki dobrowolnemu ubezpieczeniu assistance chronieni jesteśmy zarówno my, jak i członkowie naszej rodziny, również zwierzęta. Wakacje są wówczas znacznie mniej stresujące – nawet wtedy, kiedy dopadnie nas choroba, zgubimy dokumenty, będziemy sprawcami albo poszkodowanymi kolizji, nasze auto ulegnie awarii lub spotka nas inna, nieprzewidziana sytuacja na drodze.
2. Usprawnienie pojazdu na miejscu awarii
Nie każda awaria wymaga holowania pojazdu do najbliższego warsztatu. Czasem wystarczy pomoc na miejscu: wymiana przebitej opony, otworzenie drzwi bez kluczyka, jeśli zatrzaśniemy go w środku samochodu, dowiezienie paliwa, jeśli niespodziewanie nam zabraknie lub naładowanie akumulatora, który odmówił posłuszeństwa. Dzięki ubezpieczeniu assistance drobne naprawy zostaną wykonane na miejscu, a my nie będziemy musieli się martwić, gdzie szukać pomocy.
Zwłaszcza jeśli awaria zdarzy się w odludnym miejscu, późną nocą, a my nie będziemy mieli możliwości samodzielnej naprawy. Nieoceniona pomoc również za granicą, kiedy nieznajomość języka znacznie utrudnia sprawę. A koszty naprawy mogą znacznie nadwyrężyć nasz budżet – gdy tymczasem wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia assistance może zamknąć się w kwocie 100-200 zł na rok.
3. Holowanie do najbliższego warsztatu
A jeśli samochód ulegnie poważnej awarii i nie będzie nadawał się do jazdy? Holowanie pojazdu to znaczny koszt, którego można uniknąć dzięki wykupieniu dodatkowego pakietu assistance. W momencie wypadku i uszkodzenia auta lub poważnej awarii ubezpieczyciel wyśle do nas lawetę, która odholuje pojazd do najbliższego warsztatu.
Warto jednak zorientować się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, ponieważ może okazać się, że holowanie będzie darmowe jedynie na ograniczoną odległość (np. do najbliższego warsztatu samochodowego) lub skorzystać będziemy mogli z niej jedynie jednorazowo. Dlatego przed wyborem ubezpieczenia skonsultujmy się z agentem, który zaoferuje pakiet najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb. Szeroką ofertę tanich ubezpieczeń komunikacyjnych znajdziemy w agencji ubezpieczeniowej Alpina w Radomiu.
4. Samochód zastępczy lub transport umożliwiający kontynuowanie podróży
Kiedy nasz samochód ulegnie uszkodzeniu lub awarii oraz zostanie odholowany, w ramach ubezpieczania assistance możemy liczyć na samochód zastępczy. Dzięki temu możemy bez przeszkód kontynuować podróż. Tu, podobnie jak w przypadku holowania, należy zorientować się w OWU na ile dni może zostać wydany pojazd zastępczy. W zależności od zakresu ubezpieczenia okres, w którym będziemy mogli poruszać się samochodem zastępczym, może wynosić od 3 do nawet 10 dni.
W niektórych sytuacjach, kiedy samodzielnie nie będziemy w stanie prowadzić pojazdu, możemy liczyć na transport, np. ze szpitala do miejsca zamieszkania. Dodatkowa pomoc, z której możemy skorzystać to podstawienie lub odbiór auta zastępczego z dowolnego miejsca.
5. Wsparcie o każdej porze
Wystarczy zadzwonić na wskazany przez ubezpieczyciela numer, by uzyskać pomoc przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy podać numer rejestracyjny pojazdu, swoje dane oraz miejsce, w którym doszło do awarii, kolizji lub innego zdarzenia na drodze, aby uzyskać wsparcie. Następnie wystarczy poczekać na przyjazd lawety, samochodu zastępczego, pomoc tłumacza, prawnika lub informacje dotyczące najbliższego warsztatu samochodowego, stacji benzynowej albo jakiegokolwiek innego wsparcia, którego potrzebujemy.
Dziękujemy za dodanie oceny
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza:
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana